
Price
$0.00
无数据
无数据
无数据
| CAS Number | 389890-43-1 |
| Catalog Number | AG00BZFT(AGN-PC-0O9R2V) |
| Chemical Name | (CIS) TERT-BUTYL-3-HYDROXYCYCLOBUTYL CARBAMATE |
| IUPAC Name | tert-butyl N-(3-hydroxycyclobutyl)carbamate |
| InChI | InChI=1S/C9H17NO3/c1-9(2,3)13-8(12)10-6-4-7(11)5-6/h6-7,11H,4-5H2,1-3H3,(H,10,12) |
| InChI Key | WSUMHFNEPOYLJM-UHFFFAOYSA-N |
| MDL Number | MFCD09038208 |
| Molecular Formula | C9H17NO3 |
| Molecular Weight | 187.2362 |
| SMILES | O=C(OC(C)(C)C)N[C@H]1C[C@@H](O)C1 |
| Synonyms | 389890-43-1,
154748-63-7,
389890-42-0,
tert-Butyl (3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
TERT-BUTYL 3-HYDROXYCYCLOBUTYLCARBAMATE,
tert-Butyl (cis-3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
cis-tert-butyl 3-hydroxycyclobutylcarbamate,
trans-tert-butyl 3-hydroxycyclobutylcarbamate,
tert-butyl N-(3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
tert-Butyl (trans-3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
N-Boc-3-aminocyclobutanol,
(3-Hydroxy-cyclobutyl)-carbamic acid tert-butyl ester,
cis-3-(Boc-amino)-cyclobutanol,
trans-3-(Boc-amino)-cyclobutanol,
MFCD11501030,
tert-butyl N-[(1s,3s)-3-hydroxycyclobutyl]carbamate,
(CIS) TERT-BUTYL-3-HYDROXYCYCLOBUTYL CARBAMATE,
TRANS-TERT-BUTYL (3-HYDROXYCYCLOBUTYL)CARBAMATE,
Carbamic acid, (cis-3-hydroxycyclobutyl)-, 1,1-dimethylethyl ester,
trans-tert-butyl-3-hydroxycyclobutylcarbamate,
tert-Butyl trans-(3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
Carbamic acid, (trans-3-hydroxycyclobutyl)-, 1,1-dimethylethyl ester,
CARBAMIC ACID, (3-HYDROXYCYCLOBUTYL)-, 1,1-DIMETHYLETHYL ESTER,
tert-butyl N-[cis-3-hydroxycyclobutyl]carbamate,
tert-Butyl N-(cis-3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
Tert-butyl3-hydroxycyclobutylcarbamate,
AC1Q1MSZ,
AC1Q1MUK,
3-N-Boc-aminocyclobutanol,
SCHEMBL131490,
1-(Boc-amino)cyclobutan-3-ol,
SCHEMBL1707598,
SCHEMBL4533054,
SCHEMBL12793365,
SCHEMBL18792637,
AMCB00044,
CTK4I0793,
WSUMHFNEPOYLJM-KNVOCYPGSA-N,
WSUMHFNEPOYLJM-LJGSYFOKSA-N,
WSUMHFNEPOYLJM-UHFFFAOYSA-N,
cis-1-(Boc-amino)cyclobutan-3-ol,
BCP23873,
KS-000008DB,
KS-000008DC,
7773AA,
ANW-74004,
Carbamic acid, (3-hydroxycyclobutyl)-, 1,1-dimethylethyl ester (9CI),
MFCD09038208,
MFCD09038209,
trans-1-(Boc-amino)cyclobutan-3-ol,
ZINC20285727,
AKOS008901220,
AKOS010368056,
AKOS016015124,
ZINC100056301,
ZINC100076421,
AN-4778,
CS-W003782,
CS-W004792,
MCULE-7711482811,
PB16105,
PB16112,
PB19148,
RL03485,
RP09462,
tert-butyl(3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
AJ-76944,
AK-34971,
AK-78147,
AK-89577,
AM803264,
AM807320,
AM807321,
AS-41639,
BS-13831,
SY008224,
TS-02635,
cis-tert-butyl-3-hydroxycyclobutylcarbamate,
tert-Butyl cis-3-hydroxycyclobutylcarbamate,
AB0048736,
AB1006282,
ST1110799,
ST1110807,
ST1110820,
TC-162749,
tert-butyl (3-hydroxy-cyclobutyl)-carbamate,
tert.butyl (3-hydroxy-cyclobutyl)-carbamate,
4CH-005640,
CS-0038605,
FT-0648567,
FT-0684768,
FT-0695322,
tert-Butyl(cis-3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
tert-Butyl-trans-3-hydroxycyclobutylcarbamate,
transtert-butyl -3-hydroxycyclobutylcarbamate,
EN300-34774,
EN300-71870,
MFCD11501030 (95%),
tert-Butyl(trans-3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
Tert. Butyl (3-hydroxy-cyclobutyl)-carbamate,
(trans)-tert-butyl 3-hydroxycyclobutylcarbamate,
(trans)-tert-butyl-3-hydroxycyclobutyl-carbamat,
A22064,
C-8366,
C-8465,
C-8918,
cis-tert-butyl N-(3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
trans tert-butyl (3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
890B431,
AS-813/43495732,
M112206,
tert-Butyl N-(trans-3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
trans-tert-Butyl N-(3-hydroxycyclobutyl)carbamate,
(3-Hydroxy-cyclobutyl)carbamic acid tert-butyl ester,
J-502567,
J-520097,
J-524549,
(CIS)TERT-BUTYL-3-HYDROXYCYCLOBUTYL CARBAMATE,
CIS-TERT-BUTYL (3-HYDROXYCYCLOBUTYL)CARBAMATE,
(TRANS) TERT-BUTYL-3-HYDROXYCYCLOBUTYL CARBAMATE,
Z291278548,
trans-(3-Hydroxy-cyclobutyl)-carbamic acid tert-butyl ester,
TERT-BUTYL N-[(1R,3R)-3-HYDROXYCYCLOBUTYL]CARBAMATE,
(3-Hydroxy-cyclobutyl)-carbamic acid tert-butyl ester, AldrichCPR,
Carbamic acid, N-(cis-3-hydroxycyclobutyl)-, 1,1-dimethylethyl ester,
Carbamic acid, N-(trans-3-hydroxycyclobutyl)-, 1,1-dimethylethyl ester,
Carbamic acid,(cis-3-hydroxycyclobutyl)-, 1,1-dimethylethyl ester (9CI),
null,
C9H17NO3,
(trans)-3-aMinocyclobutanol,
(1R,3R)-3-aminocyclobutanol,
tert-butyl-3-hydroxycyclobutylcarbamate,
ACN-036209,
cis-3-(Boc-amino)-cyclobutanol, 98% - 1G 1g,
trans-3-(Boc-amino)-cyclobutanol, 98% - 1G 1g,
Carbamic acid, (cis-3-hydroxycyclobutyl)-, 1,1-dimethylethyl ester (9CI),
Carbamic acid, (trans-3-hydroxycyclobutyl)-, 1,1-dimethylethyl ester (9CI),
|
| Complexity | 192 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Exact Mass | 187.121g/mol |
| Formal Charge | 0 |
| Heavy Atom Count | 13 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Molecular Weight | 187.239g/mol |
| Monoisotopic Mass | 187.121g/mol |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Topological Polar Surface Area | 58.6A^2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| XLogP3 | 0.9 |
| Symbol: | |
| Hazard Class | |
| Hazard statements | H302-H315-H319-H332-H335 |
| Packing Group | |
| Precautionary statements | P261-P280-P305+P351+P338 |
| Signal Words | warning |
| UN Code |
| Chemical Name: | Batch Number: | |
| Chemical Structure: | CAS Registry No: | |
| Product ID: | ||
| Manufacture Date: | ||
| Storage Temperature: | ||
| Formula: | ||
| Molecular Weight: | ||
| Quantity: |
| Test: | Result: |

