
Price
$0.00
无数据
无数据
无数据
| CAS Number | 74844-91-0 |
| Catalog Number | AG003SU8(AGN-PC-0U67B3) |
| Chemical Name | Boc-Hyp-OMe |
| EC Number | 616-143-2 |
| IUPAC Name | 1-O-tert-butyl 2-O-methyl (2S,4R)-4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylate |
| InChI | InChI=1S/C11H19NO5/c1-11(2,3)17-10(15)12-6-7(13)5-8(12)9(14)16-4/h7-8,13H,5-6H2,1-4H3/t7-,8+/m1/s1 |
| InChI Key | MZMNEDXVUJLQAF-SFYZADRCSA-N |
| MDL Number | MFCD00076981 |
| Molecular Formula | C11H19NO5 |
| Molecular Weight | 245.2723 |
| SMILES | [C@@H]1(N(C(OC(C)(C)C)=O)C[C@H](O)C1)C(OC)=O |
| Synonyms | 74844-91-0,
Boc-Hyp-OMe,
N-Boc-trans-4-hydroxy-L-proline methyl ester,
(2S,4R)-1-tert-butyl 2-methyl 4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylate,
1-tert-butyl 2-methyl (2S,4R)-4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylate,
MFCD00076981,
BOC-HYDROXYPROLINE-OME,
BOC-L-Hydroxyproline methyl ester,
1145663-09-7,
trans-1-tert-Butyl 2-methyl 4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylate,
O1-TERT-BUTYL O2-METHYL (2S,4R)-4-HYDROXYPYRROLIDINE-1,2-DICARBOXYLATE,
N-Boc-trans-4-hydroxy-L-proline methyl ester, 97%,
N-(tert-Butoxycarbonyl)-trans-4-hydroxy-L-proline Methyl Ester,
trans-1-(tert-Butoxycarbonyl)-4-hydroxy-L-proline methyl ester,
MZMNEDXVUJLQAF-SFYZADRCSA-N,
Boc-Hyp.OMe,
Boc-trans-Hyp-Ome,
Methylcis-1-Boc-4-hydroxy-D-prolinate,
PubChem18619,
Methyl trans-1-Boc-4-hydroxy-L-prolinate,
AC1MC25H,
SCHEMBL84794,
KSC491O9R,
AC1Q41H9,
PIP004,
CTK3J1798,
DTXSID00370553,
N-Boc-hydroxyproline-methyl ester,
ZINC403528,
ACT05177,
N-boc-l-hydroxyproline methyl ester,
ANW-36532,
WT1537,
AKOS000277291,
AKOS005258633,
ACN-026547,
CB-1279,
CS-W019724,
PB25957,
RP07463,
RP28695,
RTC-064198,
AC-23911,
AJ-22154,
AN-13761,
BC212677,
BP-11836,
BR-44088,
CJ-03915,
DS-14384,
EN001278,
N-BOC-4(R)-hydroxyproline, methyl ester,
SC-14333,
ZB013282,
N-Boc-trans-4-hydroxyproline methyl ester,
AB0049396,
AB1000690,
DB-012503,
N-Boc-trans-4-hydroxy proline methyl ester,
ST2412699,
TC-064198,
TL8006653,
trans-N-Boc-4-hydroxy proline methyl ester,
(2S,4R)-BOC-4-hydroxyproline methyl ester,
A9568,
AM20100726,
B3843,
FT-0630097,
N-BOC-trans-4-Hydroxy-L-proline methylester,
N-Boc-trans-4-hydroxy-L-proline-methyl ester,
trans-N-Boc-4-hydroxy-L-proline methyl ester,
(2S, 4R)-N-Boc-4-hydroxyproline methylester,
B-1619,
M03218,
N-BOC-trans-4-hydroxyl-L-proline methyl ester,
trans-1-(Boc)-4-hydroxy-L-proline methyl ester,
844B910,
N-t-Butoxycarbonyl-4(R)-hydroxyproline methyl ester,
N-tert-butoxycarbonyl-L-hydroxyproline methyl ester,
Q-101693,
N-BOC-L-TRANS-4-HYDROXY-PROLINE METHYL ESTER,
(2S,4R) methyl N-Boc-4-hydroxypyrrolidine-2-carboxylate,
(4r)-n-tert-butoxycarbonyl-4-hydroxy-l-proline methylester,
methyl (2S,4R)-1-Boc-4-hydroxypyrrolidine-2-carboxylate,
N-boc-4-Hydroxy-pyrrolidine-2-carboxylicacid methyl ester,
(2S,4R)-N-tert-butoxycarbonyl-4-hydroxyproline methyl ester,
1-(tert-Butoxycarbonyl)-4beta-hydroxy-L-proline methyl ester,
N-(tert-Butoxycarbonyl)-trans-hydroxy-L-proline methyl ester,
n-tert-butoxycarbonyl-trans-4-hydroxy-l-proline methyl ester,
(2S,4R)-1-t-butoxycarbonyl-4-hydroxy-2-methoxycarbonylpyrrolidine,
1-t-butyl 2-methyl (2S,4R)-4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylate,
1-t-butyl 2-methyl(2s,4r)-4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylate,
N-(TERT-BUTOXYCARBONYL)-TRANS-HYDROXYL-L-PROLINE METHYL ESTER,
(2S,4R)-1-(tert-Butoxycarbonyl)-4-hydroxy-2-(methoxycarbonyl)pyrrolidine,
(2S,4R)-1-(tert-butoxycarbonyl)-4-hydroxy-2-methoxycarbonylpyrrolidine,
(2S,4R)-1-tert-butyl 2-methyl 4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxy-late,
(2S,4R)-1-tertbutoxycarbonyl-2-methoxycarbonyl-4-hydroxy pyrrolidine,
1-(tert-Butyl) 2-methyl (2S, 4R)-4-hydroxy-1,2-pyrrolidinedicarboxylate,
1-(tert-Butyl) 2-methyl (2S,4R)-4-hydroxy-1,2-pyrrolidinedicarboxylate,
1-O-tert-butyl 2-O-methyl (2S,4R)-4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylate,
1-tert-Butyl 2-methyl (2S,4R)-4-hydroxy-1,2-pyrrolidinedicarboxylate,
1-tert-butyl 2-methyl(2s,4r)-4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylate,
1-tert-butyl(2s,4r) 2-methyl 4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylate,
methyl (2S, 4R)-1-tert-butoxycarbonyl-4-hydroxy-2-pyrrolidinylcarboxylate,
methyl (2S,4R)-1-(tert-butoxycarbonyl)-4-hydroxypyrrolidine-2-carboxylate,
methyl (2S,4R)-1-tert-butoxycarbonyl-4-hydroxy-2-pyrrolidinylcarboxylate,
Methyl (2S,4R)-N-tert-butoxycarbonyl-4-hydroxy-2-pyrrolidinecarboxylate,
methyl (2S,4R)-N-tert-butoxycarbonyl-4-hydroxypyrrolidine-2-carboxylate,
Methyl(2S,4R)-1-(tert-butoxycarbonyl)-4-hydroxypyrrolidine-2-carboxylate,
Methyl(2S,4R)-N-tert-Butoxycarbonyl-4-hydroxy-2-pyrrolidinecarboxylate,
(2S, 4R)-4-Hydroxy-pyrrolidine-1,2-dicarboxylic acid 1-tert-butyl ester 2-methyl ester,
(2S, 4R)-4-hydroxy-pyrrolidine-1,2-dicarboxylic acid 1-tert-butyl-ester 2-methyl ester,
(2S,4R)-1-TERT-BUTOXYCARBONYL-4-HYDROXYPYRROLIDINE-2-CARBOXYLIC ACID METHYL ESTER,
(2S,4R)-4-Hydroxy-pyrrolidine-1,2-dicarboxylic acid 1-tert-butyl ester 2-methyl ester,
(2S,4R)-4-hydroxy-pyrrolidine-1,2-dicarboxylic acid 1-tert-butyl-ester 2-methyl ester,
(2S,4R)-4-Hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylic acid 1-t-butyl ester 2-methyl ester,
(2S,4R)-4-Hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylic Acid 1-tert-Butyl 2-Methyl Ester,
1-(tert-Butyl) 2-methyl (2S, 4R)-4-hydroxytetrahydro-1H-1,2-pyrroledicarboxylate,
1-(tert-Butyl) 2-methyl (2S,4R)-4-hydroxytetrahydro-1H-1,2-pyrroledicarboxylate,
1-(tert-butyl) 2-methyl(2s,4r)-4-hydroxytetrahydro-1h-1,2-pyrroledicarboxylate,
2-Methyl 1-(2-methyl-2-propanyl) (2S,4R)-4-hydroxy-1,2-pyrrolidinedicarboxylate,
1,2-Pyrrolidinedicarboxylic acid, 4-hydroxy-, 1-(1,1-dimethylethyl)2-methyl ester, (2S,4R)-,
1,2-Pyrrolidinedicarboxylicacid,4-hydroxy-,1-(1,1-dimethylethyl)2-methyl ester,hydrochloride(1:1),(2S,4R)-,
74844-91-0 1-(tert-butyl) 2-methyl (2S,4R)-4-hydroxytetrahydro-1H-pyrrole-1,2-dicarboxylate,
boc-hyp-oet,
ZINC00403526,
CID2734883,
N-boc-4-Hydroxy-pyrrolidine-2-carboxylic,
Boc-trans-4-Hydroxy-L-proline methyl ester,
A7596,
A7597,
(2S,4R)-1-BOC-4-HYDROXY-PROLINE METHYL ESTER,
N-Boc-trans-4-hydroxyl-L-proline methyl ester, 97% - 1G 1g,
(2R,4R)-1-tert-butyl 2-methyl 4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylate,
(2S,4R)-1-(tert-Butoxycarbonyl)-4-hydroxypyrrolidine-2-carboxylic acid,
1-tert-butyl 2-methyl (2R,4S)-4-hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylate,
(2S,4R)-TERT-BUTYL 4-HYDROXY-2-(HYDROXYMETHYL)PYRROLIDINE-1-CARBOXYLATE,
(2S,4R)-1-tert-Butoxycarbonyl-4-hydroxypyrrolidine-2-carboxylic acid methyl ester; (2S,4R)-4-Hydroxypyrrolidine-1,2-dicarboxylic acid 1-tert-butyl ester 2-methyl ester,
135042-17-0,
26908-94-1,
|
| Complexity | 310 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Exact Mass | 245.126g/mol |
| Formal Charge | 0 |
| Heavy Atom Count | 17 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Molecular Weight | 245.275g/mol |
| Monoisotopic Mass | 245.126g/mol |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Topological Polar Surface Area | 76.1A^2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| XLogP3 | 0.6 |
| Symbol: | |
| Hazard Class | |
| Hazard statements | H302-H315-H319-H335 |
| Packing Group | |
| Precautionary statements | P261-P305+P351+P338 |
| Signal Words | warning |
| UN Code |
| Chemical Name: | Batch Number: | |
| Chemical Structure: | CAS Registry No: | |
| Product ID: | ||
| Manufacture Date: | ||
| Storage Temperature: | ||
| Formula: | ||
| Molecular Weight: | ||
| Quantity: |
| Test: | Result: |

