
Price
$0.00
No data
No data
No data
| CAS Number | 53292-89-0 |
| Catalog Number | AG003OF8(AGN-PC-0SEUS3) |
| Chemical Name | BOC-1,4-TRANS-ACHC-OH |
| IUPAC Name | 4-[(2-methylpropan-2-yl)oxycarbonylamino]cyclohexane-1-carboxylic acid |
| InChI | InChI=1S/C12H21NO4/c1-12(2,3)17-11(16)13-9-6-4-8(5-7-9)10(14)15/h8-9H,4-7H2,1-3H3,(H,13,16)(H,14,15) |
| InChI Key | KXMRDHPZQHAXML-UHFFFAOYSA-N |
| MDL Number | MFCD01862293 |
| Molecular Formula | C12H21NO4 |
| Molecular Weight | 243.2994 |
| SMILES | O=C([C@H]1CC[C@H](NC(OC(C)(C)C)=O)CC1)O |
| Synonyms | 53292-89-0,
53292-90-3,
130309-46-5,
trans-4-(Boc-amino)cyclohexanecarboxylic acid,
cis-4-(Boc-amino)cyclohexanecarboxylic acid,
4-(Boc-amino)cyclohexanecarboxylic Acid,
Boc-1,4-Trans-ACHC-OH,
cis-4-((tert-Butoxycarbonyl)amino)cyclohexanecarboxylic acid,
cis-4-(tert-Butoxycarbonylamino)cyclohexanecarboxylic Acid,
4-((tert-Butoxycarbonyl)amino)cyclohexanecarboxylic acid,
Boc-trans-4-Aminocyclohexanecarboxylic acid,
trans-4-(tert-Butoxycarbonylamino)cyclohexanecarboxylic Acid,
4-(tert-Butoxycarbonylamino)cyclohexanecarboxylic Acid,
BOC-TRANS-4-AMINOCYCLOHEXANE-1-CARBOXYLIC ACID,
MFCD01862293,
MFCD03453262,
trans-4-((tert-Butoxycarbonyl)amino)cyclohexanecarboxylic acid,
4-tert-butoxycarbonylamino-cyclohexanecarboxylic acid,
cis-4-Boc-amino-cyclohexanecarboxylic acid,
(1r,4r)-4-((tert-butoxycarbonyl)amino)cyclohexanecarboxylic acid,
Boc-trans-4-aminocyclohexane carboxylic acid,
4-[(2-methylpropan-2-yl)oxycarbonylamino]cyclohexane-1-carboxylic Acid,
Cyclohexanecarboxylic acid, 4-[[(1,1-dimethylethoxy)carbonyl]amino]-,
4-[(tert-butoxycarbonyl)amino]cyclohexanecarboxylic acid,
cis-4-tert-butoxycarbonylamino-cyclohexanecarboxylic acid,
trans-4-tert-Butoxycarbonylamino-cyclohexanecarboxylic acid,
4-{[(tert-butoxy)carbonyl]amino}cyclohexane-1-carboxylic acid,
(1R,4R)-4-(TERT-BUTOXYCARBONYLAMINO)CYCLOHEXANECARBOXYLIC ACID,
trans-4-[(N-tert-butoxycarbonyl)amino]-1-cyclohexanecarboxylic acid,
(1r,4r)-4-{[(tert-butoxy)carbonyl]amino}cyclohexane-1-carboxylic acid,
4-((tert-butoxycarbonyl)amino)cyclohexane-1-carboxylic acid,
4-[(tert-Butoxycarbonyl)amino]cyclohexane-1-carboxylic acid,
cis-4-[(tert-butoxycarbonyl)amino]cyclohexanecarboxylic acid,
trans-4-[(tert-butoxycarbonyl)amino]cyclohexanecarboxylic acid,
(1r,4r)-4-((tert-butoxycarbonyl)amino)cyclohexane-1-carboxylic acid,
(1r,4r)-4-[(tert-butoxycarbonyl)amino]cyclohexane-1-carboxylic acid,
ACMC-20amva,
AC1MBSKA,
ACMC-209l5o,
ACMC-209l5p,
SCHEMBL262171,
SCHEMBL262172,
SCHEMBL384010,
SCHEMBL17150541,
AMCH00021,
CTK0H4051,
CTK1G9066,
CTK8B1835,
trans-4-(tert-butoxycarbonylamino)cyclohexanecarboxylicacid,
KXMRDHPZQHAXML-DTORHVGOSA-N,
KXMRDHPZQHAXML-KYZUINATSA-N,
KXMRDHPZQHAXML-UHFFFAOYSA-N,
ACT02741,
BCP17264,
BCP18080,
EBD40565,
KS-000008UQ,
KS-00000JZ3,
KS-000010MO,
ZINC2386596,
ANW-31690,
ANW-31691,
HT1091,
MFCD01862294,
SC5020,
AKOS010027052,
AKOS015920360,
AKOS016000179,
Trans-4-Boc-cyclohexanecarboxylic acid,
ZINC100004458,
ZINC100011871,
ACN-037145,
ACN-043264,
CB-3598,
CS-W004224,
CS-W021980,
MCULE-3417006634,
PB12968,
PB23263,
RP13905,
RTR-004137,
SS-4248,
4-(BOC)aminocyclohexane carboxylic acid,
CYCLOHEXANECARBOXYLIC ACID, 4-[[(1,1-DIMETHYLETHOXY)CARBONYL]AMINO]-, TRANS-,
Boc-cis-4-aminocyclohexanecarboxylic acid,
AJ-35356,
AK-25352,
AK-29346,
AN-40820,
AS-54678,
BR-29346,
DS-10737,
QC-11230,
SC-49138,
SC-94231,
SY002610,
SY020415,
Cis-4-(Boc-amino)cyclohexanecarboxylicacid,
trans-4-Boc aminocyclohexanecarboxylic acid,
AB0025332,
DB-002961,
ST1251378,
ST2406745,
TR-018847,
TR-018848,
TX-013127,
A7753,
AM20070495,
B3248,
B3250,
FT-0648190,
FT-0660536,
FT-0679720,
V6446,
W6774,
Z6347,
EN300-49676,
MFCD01862293 (98%),
MFCD01862294 (95%),
Trans 4-Boc-aMino cyclohexane carboxylia acid,
Q-1071,
S-2778,
trans-4-(Boc-Amino);cyclohexanecarboxylic acid,
Z-4790,
A806061,
cis-4-(BOC-amino)cyclohexanecarboxylic acid, 98%,
transtertbutoxycarbonylaminocyclohexanecarboxylicacid,
4-(t-butoxycarbonylamino)cyclohexane carboxylic acid,
4-tert-butoxycarbonylamino cyclohexanecarboxylic acid,
4tert-butoxycarbonylamino cyclohexanecarboxylic acid,
A1-00048,
A1-00049,
I04-9967,
Q-103230,
S14-2939,
4-(tert-butoxycarbonylamino)cyclo-hexanecarboxylic acid,
I14-39127,
1-(t-Butyloxycarbonylamino)cyclohexyl-4-carboxylic acid,
4-[(tert-butoxycarbonyl)-amino]cyclohexanecarboxylic acid,
4-[(tert-butoxycarbonyl)amino]cyclohexane-carboxylic acid,
cis-4-(Boc-amino)cyclohexanecarboxylic acid, AldrichCPR,
Z1250208661,
(1r,4r)-4-(tert-butoxycarbonyl)cyclohexanecarboxylic acid,
4-tert-butoxycarbonylamino-trans-cyclohexane carboxylic acid,
cis-4-(tert-butoxycarbonylamino)-cyclohexanecarboxlic acid,
cis-4-(tert-Butoxycarbonylamino)-cyclohexanecarboxylic acid,
cis-4-tert-butoxycarbonylamino-cyclo-hexanecarboxylic acid,
cis-4-tert-butoxycarbonylamino-cyclohexane carboxylic acid,
cis-4[(tert-butoxycarbonyl)amino]cyclohexanecarboxylic acid,
trans 4-tert-butoxycarbonylamino-cyclohexanecarboxylic acid,
Trans-4-(tert-Butoxycabonylamino)cyclohexanecarboxylic acid,
4-[N-(tert-butoxycarbonyl)amino]-cyclohexane carboxylic acid,
cis-4-(Boc-amino)cyclohexanecarboxylic acid, >=98.0% (TLC),
cis-4-[(tert-Butoxy)carbonylamino]cyclohexane carboxylic acid,
cis-4-[(tert-butoxycarbonyl)-amino]cyclohexanecarboxylic acid,
trans-4-(Boc-amino)cyclohexanecarboxylic acid, >=98.0% (TLC),
trans-4-(tert-butoxycarbonylamino) cyclohexanecarboxylic acid,
trans-4-(tert-butoxycarbonylamino)cyclohexane carboxylic acid,
(1R*,4R*)-4-(tert-Butoxycarbonylamino)cyclohexanecarboxylic acid,
(1s,4s)-4-[(tert-butoxycarbonyl)amino]cyclohexane-1-carboxylic acid,
(trans)-4-((tert-butoxycarbonyl)amino)cyclohexanecarboxylic acid,
4beta-(tert-Butoxycarbonylamino)cyclohexane-1alpha-carboxylic acid,
Cyclohexanecarboxylicacid, 4-[[(1,1-dimethylethoxy)carbonyl]amino]-,
Cyclohexanecarboxylicacid,4-[[(1,1-dimethylethoxy)carbonyl]amino]-,
N-(tert-Butoxycarbonyl)-cis-4-amino-1-cyclohexanecarboxylic acid,
trans 4-{[(tert-butoxy)carbonyl]amino}cyclohexane-1-carboxylic acid,
TRANS-1-(T-BUTYLOXYCARBONYLAMINO)CYCLOHEXYL-4-CARBOXYLIC ACID,
(1s,4s)-4-{[(tert-butoxy)carbonyl]amino}cyclohexane-1-carboxylic acid,
4-({[(1,1-dimethylethyl)oxy]carbonyl}amino)cyclohexanecarboxylic acid,
4-[[(2-methylpropan-2-yl)oxy-oxomethyl]amino]-1-cyclohexanecarboxylic acid,
CIS-1-(T-BUTYLOXYCARBONYL-AMINO)-CYCLOHEXYL-4-CARBOXYLIC ACID,
cis-4-({[(1,1-dimethylethyl) oxy]carbonyl}amino)cyclohexanecarboxylic acid,
cis-4-({[(1,1-dimethylethyl)oxy]carbonyl}amino)cyclohexane carboxylic acid,
cis-4-({[(1,1-dimethylethyl)oxy]carbonyl}amino)cyclohexane-carboxylic acid,
cis-4-({[(1,1-dimethylethyl)oxy]carbonyl}amino)cyclohexanecarboxylic acid,
rel-(1r,4r)-4-{[(tert-butoxy)carbonyl]amino}cyclohexane-1-carboxylic acid,
53292-89-0 trans-4-[(N-tert-butoxycarbonyl)amino]-1-cyclohexanecarboxylic acid,
CIS-4-[[(1,1-DIMETHYLETHOXY)CARBONYL]AMINO]-CYCLOHEXANECARBOXYLIC ACID,
Cyclohexanecarboxylicacid, 4-[[(1,1-dimethylethoxy)carbonyl]amino]-, trans-,
C12H21NO4,
RW3825,
CB11926,
CID2755996,
B3249,
1-(t-Butyloxycarbonylamino)cyclohexyl-4-carboxylicacid,
|
| Complexity | 287 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Exact Mass | 243.147g/mol |
| Formal Charge | 0 |
| Heavy Atom Count | 17 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Molecular Weight | 243.303g/mol |
| Monoisotopic Mass | 243.147g/mol |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Topological Polar Surface Area | 75.6A^2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| XLogP3 | 1.7 |
| Symbol: | |
| Hazard statements | H315-H319-H335 |
| Precuationary statements | P261-P305+P351+P338 |
| Siginal words | |
| Chemical Name: | Batch Number: | |
| Chemical Structure: | CAS Registry No: | |
| Product ID: | ||
| Manufacture Date: | ||
| Storage Temperature: | ||
| Formula: | ||
| Molecular Weight: | ||
| Quantity: |
| Test: | Result: |

