
Price
$0.00
No data
No data
No data
| CAS Number | 564483-18-7 |
| Catalog Number | AG0032VE(AGN-PC-0NGT27) |
| Chemical Name | 2-(Dicyclohexylphosphino)-2,4,6-Triisopropylbiphenyl |
| IUPAC Name | dicyclohexyl-[2-[2,4,6-tri(propan-2-yl)phenyl]phenyl]phosphane |
| InChI | InChI=1S/C33H49P/c1-23(2)26-21-30(24(3)4)33(31(22-26)25(5)6)29-19-13-14-20-32(29)34(27-15-9-7-10-16-27)28-17-11-8-12-18-28/h13-14,19-25,27-28H,7-12,15-18H2,1-6H3 |
| InChI Key | UGOMMVLRQDMAQQ-UHFFFAOYSA-N |
| MDL Number | MFCD04117682 |
| Molecular Formula | C33H49P |
| Molecular Weight | 476.7159 |
| SMILES | C1(CCCCC1)P(C1=C(C=CC=C1)C1=C(C=C(C=C1C(C)C)C(C)C)C(C)C)C1CCCCC1 |
| UNII | R271FU23T8 |
| Synonyms | 564483-18-7,
X-Phos,
2-(Dicyclohexylphosphino)-2',4',6'-triisopropylbiphenyl,
XPhos,
2-(Dicyclohexylphosphino)-2',4',6'-tri-i-propyl-1,1'-biphenyl,
dicyclohexyl(2',4',6'-triisopropyl-[1,1'-biphenyl]-2-yl)phosphine,
2-Dicyclohexylphosphino-2',4',6'-triisopropylbiphenyl,
UNII-R271FU23T8,
2-(dicyclohexylphosphino)-2,4,6-tri-i-propyl-1,1-biphenyl,
MFCD04117682,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6'-tri-isopropyl-1,1'-biphenyl,
dicyclohexyl[2-(2,4,6-triisopropylphenyl)phenyl]phosphane,
R271FU23T8,
AK-47274,
dicyclohexyl-[2-(2,4,6-triisopropylphenyl)phenyl]phosphane,
(2',4',6'-triisopropyl-1,1'-biphenyl-2-yl)dicyclohexylphosphine,
2-(Dicyclohexylphosphino)-2',4',6'-triisopropyl-1,1'-biphenyl,
DICYCLOHEXYL(2',4',6'-TRIISOPROPYLBIPHENYL-2-YL)PHOSPHINE,
PHOSPHINE, DICYCLOHEXYL[2',4',6'-TRIS(1-METHYLETHYL)[1,1'-BIPHENYL]-2-YL]-,
Y-200001,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6'-triisopropyl-1,1'-biphenyl,
dicyclohexyl[2',4',6'-tri(propan-2-yl)biphenyl-2-yl]phosphane,
dicyclohexyl(2',4',6'-triisopropyl-[1,1'-biphenyl]-2-yl)phosphane,
Phosphine, dicyclohexyl(2',4',6'-tris(1-methylethyl)(1,1'-biphenyl)-2-yl)-,
2-Dicyclohexylphosphino-2 inverted exclamation mark ,4 inverted exclamation mark ,6 inverted exclamation mark -triisopropylbiphenyl,
Xphos phosphine ligand [MI],
PubChem22458,
ACMC-20a0um,
XPhos, 97%,
SCHEMBL9618,
Buchwald phosphine ligands, xphos phosphine ligand-,
CHEMDOSE(TM), X-PHOS,
EBD609,
2-Dicyclohexylphosphino-2',4',6'-triisoprophylbiphenyl,
C33H49P,
DTXSID50457126,
UGOMMVLRQDMAQQ-UHFFFAOYSA-N,
ACT02923,
BCP02360,
CS-D1112,
KS-000002MQ,
ZINC2529083,
ZX-AT013786,
2-(DICYCLOHEXYLPHOSPHINO)-2',4',6'-TRI(ISOPROPYL)BIPHENYL,
2-DICYCLOHEXYLPHOSPHINO-2',4',6'-TRI-I-PROPYL-1,1'-BIPHENYL,
ANW-52028,
BBL103618,
RW2173,
STL557428,
AKOS015840823,
AC-1757,
AM87070,
CD-1424,
GC10132,
GS-4462,
ING0003480,
MB03341,
OR40651,
RL04132,
TRA0031560,
AJ-38367,
AN-14620,
BC682200,
BP-21273,
BR-47274,
SC-51746,
SY008257,
AB0033511,
AB1003797,
AX8211022,
DB-019498,
ST2409386,
TC-140773,
D5038,
FT-0083587,
FT-0647539,
TL80090915,
X7076,
J3.650.095F,
MFCD04117682 (97%),
K-9994,
32372-EP2284159A1,
32372-EP2301933A1,
32372-EP2311827A1,
32411-EP2301933A1,
32411-EP2311827A1,
100122-EP2289877A1,
100122-EP2292602A1,
100122-EP2292603A1,
100122-EP2292618A1,
100122-EP2293650A1,
100122-EP2298731A1,
100122-EP2298739A1,
100122-EP2298740A1,
100122-EP2298741A1,
100122-EP2298771A2,
100122-EP2301923A1,
I14-1829,
J-506349,
2,4,6-triisopropyl-2'-(dicyclohexylphosphino)biphenyl,
2,4,6-triisopropyl-2'-biscyclohexylphosphinobiphenyl,
2-dicyclohexylphophino-2',4',6'-triisopropylbiphenyl,
2-Dicyclohexylphophino-2',4',6'-trisisopropylbiphenyl,
2-dicyclohexylphosphino 2',4'6'-triisopropylbiphenyl,
2-dicyclohexylphosphino2',4',6'-triisopropylbiphenyl,
2-dicylohexylphosphino-2',4',6'-triisopropylbiphenyl,
2,4,6-triisopropyl-2'-(dicyclohexylphosphino) biphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)2',4',6'-triisopropylbiphenyl,
2-(dicyclohexylphospino)-2',4',6'-triisopropylbiphenyl,
2-di-cyclohexylphosphino-2',4',6'-triisopropylbiphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2', 4', 6'-triisopropylbiphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6',-triisopropylbiphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6'-triisopropyl biphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6'-triisopropyl-biphenyl,
2-Dicyclohexylphosphino-2'- 4'- 6'-triisopropylbiphenyl,
F0001-1480,
[2-(2,4,6-triisopropylphenyl)phenyl]dicyclohexylphosphine,
2-(dicyclo-hexylphosphino)-2',4',6'-triisopropyl-biphenyl,
2-(dicyclohexyl-phosphino)-2',4',6'-triisopropylbiphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2', 4', 6'-triisopropylbiphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2',4',6',-triisopropyl-biphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2',4',6',-triisopropylbiphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2',4',6'-tri-iso-propylbiphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2',4',6'-triisopropyl-biphenyl,
2-di-cyclohexylphosphino-2', 4', 6'-triisopropylbiphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6'-tri-iso-propyl-biphenyl,
2-Dicyclohexylphosphino-2,4,6-tri-i-propyl-1,1-biphenyl,
2-dicylohexylphosphino-2',4',6'-triisopropyl-1,1-biphenyl,
dicyclo-hexyl(2',4',6'-triisopropylbiphenyl-2-yl)phosphine,
dicyclohexyl (2',4',6'-triisopropylbiphenyl-2-yl)phosphine,
Dicyclohexyl(2',4', 6'-triisopropylbiphenyl-2-yl)phosphine,
dicyclohexyl(2',4',6'-triisopropyl-biphenyl-2-yl)phosphane,
dicyclohexyl(2',4',6'-triisopropyl-biphenyl-2-yl)phosphine,
dicyclohexyl(2',4',6'-triisopropylbiphenyl-2-yl)phosphane,
dicyclohexyl(2',4',6'-triisopropylbipheriyl-2-yl)phosphine,
dicyclohexyl-(2',4',6'-triisopropylbiphenyl-2-yl)phosphine,
dicyclohexylphosphino-2',4',6'-triisopropyl-1,1'-biphenyl,
X-Phos, ChemDose(TM) tablets, Loading: 2mumol per tablet,
(aR)-2,4,6-Triisopropyl-2'-(dicyclohexylphosphino)biphenyl,
2,4',6'-Diisopropyl-1,1'-biphenyl-2-yldicyclohexylphosphine,
2-(dicyclohexyl-phosphino)-2',4',6',-triisopropyl-biphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2',4',6',-triisopropyl-bi-phenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2',4',6'-tris(isopropyl)-biphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2'-,4'-,-6'-triisopropyl-biphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2'-,4'-,6'-triisopropyl-biphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6'-triiso-propyl-1,1'-biphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6'-triisopropyl-1,1' biphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6'-triisopropyl-1,1'biphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6'-triisopropyl-1,1-biphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2'4'6'-tri-iso-propyl-1,1' biphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2'4'6'-tri-iso-propyl-1,1'biphenyl,
2-dicylcohexylphosphino-2',4',6'-tri-i-propyl-1,1'-biphenyl,
dicyclohexyl (2',4',6'-triisopropylbiphenyl-2-yl) phosphine,
Dicyclohexyl-(2',4',6'-triisopropyl-biphenyl-2-yl)-phosphane,
dicyclohexyl-(2',4',6'-triisopropylbiphenyl-2-yl)-phosphine,
dicyclohexyl-[2-(2,4,6-triisopropylphenyl)-phenyl]phosphane,
2-(dicyclohexylphosphino)-2',4',6',-tri-i-propyl-1,1'-biphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2',4',6',-tri-isopropyl-1,1'-biphenyl,
2-(Dicyclohexylphosphino)-2',4',6'-tri-i -propyl-1,1'-biphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2',4',6'-tri-iso-propyl-1,1'-biphenyl,
2-(dicyclohexylphosphino)-2',4',6'-tri-isopropyl-1,1'-biphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6',-tri-i-propyl-1,1'-biphenyl,
2-dicyclohexylphosphino-2',4',6'-tri-iso-propyl-1,1'-biphenyl,
dicyclohexyl(2',4',6'-triisopropyl-[1,1'-biphenyl]-2yl)phosphine,
dicyclohexyl(2',4',6'-tris(1-methylethyl)-2-biphenylyl)phosphane,
dicyclohexyl[2',4',6'-tris(1-methylethyl)biphenyl-2-yl]phosphane,
dicyclohexyl[2',4',6'-tris(1-methylethyl)biphenyl-2-yl]phosphine,
dicyclohexyl (2',4',6'-triisopropyl-[1,1'-biphenyl]-2-yl)phosphine,
DICYCLOHEXYL([2-[2,4,6-TRIS(PROPAN-2-YL)PHENYL]PHENYL])PHOSPHANE,
dicyclohexyl[2',4',6'-tris(1-methylethyl)[1,1'-biphenyl]-2-yl]-phosphine,
dicyclohexyl[2',4',6'-tris(propan-2-yl)-[1,1'-biphenyl]-2-yl]phosphane,
4-BROMOACETOPHENONE,
ACN-036911,
CID11155794,
A13888,
2-(Dicyclohexylphosphino)-2,4,6-Triisopropylbiphenyl,
2-Dicyclohexylphosphino-2?,4?,6?-triisopropylbiphenyl,
2-DICYCLOHEXYLPHOSPHINO-2,4,6-TRIISOPROPYLBIPHENYL,
Dicyclohexyl-[2-(2,4,6-tripropan-2-ylphenyl)phenyl]phosphane,
2-Dicyclohexylphosphino-2',4',6'-triisopropylbiphenyl, 98% 1g,
99-90-1,
|
| Complexity | 545 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Exact Mass | 476.357g/mol |
| Formal Charge | 0 |
| Heavy Atom Count | 34 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Molecular Weight | 476.729g/mol |
| Monoisotopic Mass | 476.357g/mol |
| Rotatable Bond Count | 7 |
| Topological Polar Surface Area | 0A^2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| XLogP3 | 10.1 |
| Symbol: | |
| Hazard statements | H302 |
| Precuationary statements | P280-P305+P351+P338 |
| Siginal words | |
| Chemical Name: | Batch Number: | |
| Chemical Structure: | CAS Registry No: | |
| Product ID: | ||
| Manufacture Date: | ||
| Storage Temperature: | ||
| Formula: | ||
| Molecular Weight: | ||
| Quantity: |
| Test: | Result: |

