
Price
$0.00
无数据
无数据
无数据
| CAS Number | 112275-50-0 |
| Catalog Number | AG0032P5(AGN-PC-0KKKTU) |
| Chemical Name | 1-Boc-Hexahydro-1,4-Diazepine |
| IUPAC Name | tert-butyl 1,4-diazepane-1-carboxylate |
| InChI | InChI=1S/C10H20N2O2/c1-10(2,3)14-9(13)12-7-4-5-11-6-8-12/h11H,4-8H2,1-3H3 |
| InChI Key | WDPWEXWMQDRXAL-UHFFFAOYSA-N |
| MDL Number | MFCD00276987 |
| Molecular Formula | C10H20N2O2 |
| Molecular Weight | 200.2780 |
| SMILES | O=C(OC(C)(C)C)N1CCNCCC1 |
| Synonyms | 112275-50-0,
1-Boc-homopiperazine,
tert-butyl 1,4-diazepane-1-carboxylate,
1-Boc-hexahydro-1,4-diazepine,
1-(tert-butoxycarbonyl)homopiperazine,
[1,4]diazepane-1-carboxylic acid tert-butyl ester,
1-Boc-1,4-diazepane,
n-boc-homopiperazine,
MFCD00276987,
N-(tert-Butoxycarbonyl)homopiperazine,
tert-butyl 1-homopiperazinecarboxylate,
1-Boc-hexahydro-1,4-diazepine, 98%,
F2145-0196,
tert-butyl 1,4-diazaperhydroepinecarboxylate,
boc-hopiz,
n-boc homopiperazine,
1-BOC-homopiperizine,
AC1MBSPC,
PubChem13492,
1-N-Boc-Homopiperazine,
4-Boc-1,4-diazepane,
BOC-HOMOPIPERAZINE,
1-Boc-[1,4]diazapane,
1-Boc-[1,4]diazepane,
ACMC-1BUN9,
SCHEMBL40106,
KSC174E3T,
1-t-butoxycarbonylhomopiperazine,
AC1Q1N58,
Jsp000944,
CTK0H4239,
KS-00001PQF,
tert-butoxycarbonyl homopiperazine,
DTXSID30373214,
t-Butyloxycarbonyl-1,4-diazepane,
WDPWEXWMQDRXAL-UHFFFAOYSA-N,
1-(t-butoxycarbonyl)homopiperazine,
1-tert-butoxycarbonylhomopiperazine,
1,4-Diazepane, N1-BOC protected,
1-tert-butoxycarbonyl-homopiperazine,
ACT02150,
ALBB-006930,
BCP22542,
CS-D0683,
KS-00000G0P,
ZINC2565042,
t-butyl 1-homopiperazine carboxylate,
ANW-52156,
BBL004473,
n-(t-butyloxycarbonyl)-homopiperazine,
SBB048463,
STK504198,
N-tert-butyloxycarbonyl-homopiperazine,
t-butyl 1,4-diazepane-1-carboxylate,
tert-butyl-1-homopiperazinecarboxylate,
tert-butylhomopiperazine-1-carboxylate,
AKOS005171648,
tert-butyl1,4-diazepane-1-carboxylate,
1-(t-Butyloxycarbonyl)-1,4-diazepane,
1-(tert-butyloxycarbonyl)homopiperazine,
AB05896,
AC-2384,
ACN-039412,
CB-3153,
MCULE-6879324578,
PS-3588,
RP04250,
RTC-010755,
tert-butyl 1,4-diazepan-1-carboxylate,
tert-butyl 1-homopiperazine carboxylate,
tert-butyl 1-homopiperazine-carboxylate,
tert-Butyl homopiperazine-1-carboxylate,
tert-butyl-1-homopiperazine carboxylate,
VZ33744,
n-(tert-butyloxycarbonyl)-homopiperazine,
TRA-0184127,
1-(t-Butyloxycarbonyl)- 1 4-diazepane,
1-tert.-butyloxycarbonyl-[1,4]diazepan,
1-(t-B utyloxycarbonyl)- 1,4-diazepane,
AJ-41085,
AK-29779,
AN-14030,
BC676866,
BR-29779,
FS000063,
SC-13861,
SY004264,
AB0000476,
AB1003953,
DB-031846,
TC-010755,
TL8000358,
AM20080075,
FT-0084010,
FT-0607415,
FT-0652082,
ST24031711,
ST50825458,
X9003,
EN300-50972,
MFCD00276987 (98%),
VU0494717-1,
1,1-dimethylethyl 1,4-diazepane-1-carboxylate,
homopiperazine-carboxylic acid tert-butyl ester,
S-1447,
1-homopiperazine carboxylic acid tert-butyl ester,
1,4-Diazepane-1-carboxylic acid tert-butyl ester,
275B500,
homo-piperazine-1-carboxylic acid tert-butyl ester,
[1,4] Diazepane-1-carboxylic acid tert butyl ester,
1-(tert-butoxycarbonyl)-hexahydro-1H-1,4-diazepine,
I14-1503,
Q-102280,
tert-butyl hexahydro-1H-1,4-diazepine-1-carboxylate,
1,1-dimethylethyl hexahydro-1H-1,4-diazepine-1-carboxylate,
1-Boc-homopiperazine; tert-Butyl homopiperazine-1-carboxylate,
1-tert-butoxycarbonyl-2,3,5,6-tetrahydro-7h-1,4-diazepine,
Hexahydro-1H-1,4-diazepine-1-carboxylic acid tert-butyl ester,
HEXAHYDRO-1H-1,4-DIAZEPINE-1-CARBOXYLIC ACID, 1,1-DIMETHYLETHYL ESTER,
C10H20N2O2,
CID2756058,
1-Boc-homopiperazine, 98% - 25G 25g,
TERT-BUTYL 1,4-DIAZOCANE-1-CARBOXYLATE,
|
| Complexity | 199 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Exact Mass | 200.152g/mol |
| Formal Charge | 0 |
| Heavy Atom Count | 14 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Molecular Weight | 200.282g/mol |
| Monoisotopic Mass | 200.152g/mol |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Topological Polar Surface Area | 41.6A^2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| XLogP3 | 0.8 |
| Symbol: | |
| Hazard Class | |
| Hazard statements | H315-H319-H335 |
| Packing Group | |
| Precautionary statements | P261-P305+P351+P338 |
| Signal Words | warning |
| UN Code | \N |
| Chemical Name: | Batch Number: | |
| Chemical Structure: | CAS Registry No: | |
| Product ID: | ||
| Manufacture Date: | ||
| Storage Temperature: | ||
| Formula: | ||
| Molecular Weight: | ||
| Quantity: |
| Test: | Result: |

